Z leti se videz kože občutno spremeni, zato si mnogi želijo na različne načine povrniti njen mladostni videz in svež sijaj. V takšnih primerih se vse pogosteje uporablja mezoterapija, ki velja za učinkovit in neinvazivni medicinski postopek.
Pri mezoterapiji se s pomočjo tankih iglic vnese različne aktivne snovi, ki spodbujajo tvorbo kolagena in preprečujejo antioksidativni stres kože. Med najpogostejšimi snovmi so hialuronska kislina, vitamini, minerali in antioksidanti, ki se jih injicira pod kožo na predelu obraza, okoli oči, dekolteja, vratu in rok.
Za mezoterapijo je značilno, da je neboleča
Ker se pri mezoterapiji uporabljajo tanke iglice, marsikdo pričakuje, da je postopek boleč. Vendar pa vam medicinsko osebje na predel kože, kjer se bo mezoterapija izvajala, najprej namaže antiseptično kremo, s čimer postane zbadanje kože neboleče. Tik pred posegom se koža še razkuži in šele temu sledi postopek injiciranja aktivnih učinkovin.
Po postopku mezoterapije sledi nanos kreme, ki kožo obnovi in jo nahrani. Ne mestu injiciranja so sprva vidne drobne bunčice in rdeče pike, ki pa že v parih urah ali pa najkasneje v enem dnevu, popolnoma izginejo. Ne glede na to, pa se je priporočljivo vsaj 6 do 8 ur po postopku izogibati tuširanju z vročo vodo.
Komu je mezoterapija namenjena?
Čeprav se mezoterapija primarno uporablja za pomlajevanje kože na obrazu, vratu, dekolteju in rokah, pa se je izkazala za učinkovito tudi v mnogih drugih primerih. Tako se vse pogosteje uporablja za odpravljanje celulita, pri čemer se v predel s celulitom vnese aktivne snovi, s katerim se izboljša metabolizem in se uničijo maščobne celice.
Mezoterapijo pa se uporablja tudi pri težavah povezanih z izpadanjem las. V tem primeru se v predel lasišča vnese aktivne snovi, ki spodbujajo rast las, hkrati pa jih tudi okrepijo. Kadar se mezoterapija uporablja na lasišču, se priporoča 6 do 8 terapij v razmiku enega do treh tednov.